Laddar Karta...

Datum/Tid
2018-02-27
08:30 - 16:30

Plats
Cnema


En heldagskonferens runt medie- och informationskunnighet för skolor och bibliotek i Östergötland.

Presentation av föreläsarna.  (pdf)

Program:

08.30 Incheckning
09.00 Start: Välkomna!
09.05 Kristina Alexandersson
09.50 Felix Gyllenstig Serrao
10.35 Fika
11.00 Carolina Martinez
11.45 Martin Törnros
12.30 Lunch – på egen hand
14.00 Måns Ahlin
14.25 Karin Nielsen Lundin,  Anna Danielsson och Madeleine Hedberg
14.50 Fika
15.20 Andreas Ekström
16.20 – 16.30 Tack!

Konferensen är gratis men vid oanmäld frånvaro förbehåller sig arrangören rätten att fakturera 500 kr. (Anmäl frånvaro till filmiost@regionostergotland.se)
Fika ingår, lunch ordnas på egen hand.

Sista anmälningsdag fredag 16 februari.

Kontakt: mattias.ahlen@regionostergotland.se eller lisa.ekman@regionostergotland.se

Totalt antal platser
187

Antal anmälda
175

Antal tillgängliga platser
12

Sista anmälningsdag
2018-02-26

Anmäl dig

Bokningen är stängd för detta evenemang.

Anmälda deltagare

  • Lisa Ekman - Regionbibliotek Östergötland
  • Elin Nilsson - Finspångs Bibliotek
  • Ellinor Monell - Finspångs bibliotek
  • Evelina Ottosson - Motala bibliotek
  • Lillemor Engholm Guy - Regionbibliotek Östergötland
  • Helena Agnemar
  • Isabell Lensson - Skolbibliotek Motala
  • Sophia Rappestad Karamitrou - KOMVUX bibliotek
  • Malin Rosén - Ljungsbroskolan
  • Ingrid Loeld Rasch - Regionbibliotek Östergötland
  • Karolina Schröder - Blåklintskolan
  • Göran Segergren - Valdemarsviks kommun
  • Kerstin Annerbo - Linköpings universitetbibliotek, Campus Norrköping
  • Åsa Falkerby - Linköpings universitetsbibliotek
  • Hans Grimsell - Åtvidabergskommun
  • Kerstin Bengtsson - Biblioteket
  • Karin Nilsson - Jurslaskolan
  • Andreas Wetell - Barn- och utbildningsförvaltningen Söderköpings kommun
  • Anna Samuelsson - Hjulsbroskolan
  • Jakob Fries - Motala skolbibliotek
  • Mikael Farstrand - Motala Skolbibliotek
  • Anna Hagelin - Mjölby bibliotek
  • Lowe Aspviken - Skeda/Slaka skola
  • Anna Jensen - Hjulsbroskolan
  • Elisabeth Cserhalmi - Regionbibliotek Östergötland
  • Kerstin Sivebrand - Skäggetorps bibliotek
  • Marie Drejstam - Åtvidabergs bibliotek
  • Emma Lind - T1 skolorna
  • Helena Eklund - Nygårdsskolan, Fokusbiblioteket
  • Linda Kardell - Borensbergs bibliotek (Motala)
  • Amanda Melin - Kvinnebyskolan
  • Kristina Olander - Katedralskolan
  • Anne-Louise Gustafsson - Värgårdsskolan
  • Hanna Hannerz - Film i Öst/ Region Östergötland
  • Marie Wissting - Motala bibliotek
  • Björn Ericson - Norrköpings stadsbibliotek
  • Jenny Nilsson - Hjulsbroskolan
  • Cecilia Dilnot Smith - Borensbergs bibliotek
  • Eva Ullholm - Fredriksbergsskolan Linköping
  • Tommy Larsson - Fredriksbergsskolan Linköping
  • Emelie Vikström - Rosendalsskolan
  • Ida Ross - Blästadsskolan, Fokusbibliotek
  • Helena Ekberg - Mjölby kommun
  • Christine Nilsson - Diamanten - världens skola
  • Tina Asp - Ödeshögs bibliotek
  • Rolf Holm - Regionbibliotek Östergötland
  • Annelie Mickelsson - Viggestorpsskolan
  • Sofie Larsson - Nyhemsskolan
  • Lotta Lindström - Kultur- och fritidsförvaltningen
  • Reenie Lee - Rosendalsskolan
  • Jennie Gomér - Trojenborgsskolan
  • Anya Feltreuter - Mjölby bibliotek
  • Marie Molander - Platengymnasiet Mediateket, Motala
  • Elin Axelsson - Nya Rydsskolan
  • Monika Karlström - Vreta Utbildningscentrum
  • Ulrika Rindefjäll - Vist skola
  • Johan Lifvergren - Hagagymnasiet
  • Lena Nordmark - Tanneforsskolan
  • Mats Svensson - Utbildningskontoret Norrköpings kommun
  • Annika Nilegård - Tanneforsskolan
  • Agneta Blomgren - Ebersteinska gymnasiet
  • Gudbjörg Gudjonsdottir - Skoldatateket i Norrköping
  • Jenny Nilsson - Tanneforsskolan
  • Joachim Nordquist - Diamanten - Världens skola
  • Gunilla Kjellin - Nya Rydsskolans fokusbibliotek
  • Oskar Hansson - Anders Ljungstedts gymnasium
  • Annette Kennryd - Skoldatateket/Centrala elevhälsan
  • Kristina Liljedahl - Skoldatateket/Centrala elevhälsan
  • Nicklas Lindh - Utbildningskontoret
  • Linda Hjerth Axelsson - Bokbussen Motala Bibliotek
  • Maria Engström - Katedralskolan
  • Linda Bergström - Vadstena bibliotek
  • Charlotta Salomonsson - Berzeliusskolan
  • Lena Hartman - Anders Ljungstedts gymnasium
  • Göran Hedlund - Söderköpings kommun
  • Jonna Rådegård - Lärande i Sverige ab
  • Anders Svensson - De Geergymnasiet
  • Damir Memic - Ektorpsskolan
  • Therese Samuelsson - Smedbyskolan
  • Kerstin Wallman Svensson - Hagagymnasiet
  • Ingela Öberg - Anders Ljungstedts gymnasium
  • Susanne Kastbom - Motala bibliotek
  • Frida Asklund - Diamantens skola
  • Maria Björkenborn - Film och musikgymnasiet
  • Elin Moberg - Jurslaskolan
  • Helene Aröd - Jurslaskolan
  • Betty-Ann Wahlborg - Vasaskolan
  • Anna Ljung - Dans i Öst/Region Östergötland
  • Ingela Ek - Centralskolan Åtvidaberg
  • Ljiljana Brkic - Hagaskolan
  • Carolina Karlsson - Sörbyskolan, Valdemarsvik
  • Charlott Westerlund - Birgittaskolans bibliotek
  • Karin Nielsen Lundin - Alléskolans bibliotek
  • Mikael Dahlström - Utbildningskontoret
  • Maria Jonasson - Bäckskolan
  • Albin Haraldsson - Linköpings stadsbibliotek
  • Elin Rungstad - Linköpings stadsbibliotek
  • Gustav Skogens - Skogens Media/Studiefrämjandet
  • Cecilia Squire - Komvux
  • Anna Iwers Isaksson - Komvux Källvindsskolan
  • Sofia Ryberg - Smedbyskolan
  • Mikael Varenius - Himnaskolan
  • niklas sörman - Folkungaskolan
  • Benjamin Forsberg - Folkungaskolan
  • Helena Öhman - Vilbergsskolan
  • Anna Danielsson - Alléskolan
  • Louise Björklöf - Norrköpings stadsbibliotek
  • Lena Langborg - Källvindsskolan, Komvux, Norrköping
  • Sara Algulin - Alléskolan Åtvidaberg
  • Anders Lundström - Alléskolan
  • Patrik Lind - Alléskolan
  • Kent Brodén - Komvux Norrköping
  • Mikael Westerberg - Komvux
  • Maud Ekvall - Centralskolans bibliotek
  • Hans Hjelm - Komvux Norrköping
  • Lennart Berlin - Komvux, Källvindskolan
  • Lena Nilhage Landin - komvux
  • Jesper Hausel - Hageby bibliotek
  • joakim Stenqvist - Komvux
  • Gabriella Nilsson Ringqvist - Hageby bibliotek
  • Carola Svensson - Komvux
  • Per Holmlund - Alléskolan
  • Mats Gripenblad - Söderköpings kommun
  • Johanna Hellstrand - Söderköpings stadsbibliotek
  • Madeleine Hedberg - Alléskolan 7-9
  • Angelika Fröjd - Jurslaskolan
  • Andreas Haegerstam - källvindskolan - KOMVUX
  • Mats Wahlqvist - Tanneforsskolan, Linköping
  • Marika Kuisma - Nya Rydsskolan
  • Frida Berlin - Ekkälleskolan Linköping
  • Emelie Ekholm - Motala bibliotek
  • Charlotta Waldh - Komvux Norrköping
  • Anna Svedberg - Komvux Källvindsskolan
  • Petra Timper - Komvux Källvindskolan
  • Kerstin Ahlgren - Bildningscentrum Facetten
  • Karolina Hansson - Gymnasiebiblioteket, Åtvidaberg
  • Lasse Almén - Linghemsskolan
  • Sthefan Engström - Linghemsskolan
  • Karin Sandén - Linghemsskolan
  • Nicole Mosshammer - Linghemsskolan
  • Hanna Julinder - Medieverkstad Passagen
  • Alexander Tergeland - Motala Bibliotek
  • Linnea Björk - Fornåsa skola
  • Karin Rungård - Komvux, Norrköping
  • Ann Nielsen - Bildningscentrum facetten
  • Annelie Hermansson - Smedbyskolan
  • Ida Molin - Östra Husby bibliotek
  • Tony Strid - Berzeliusskolan
  • Eva Pettersson Wessman - Borgsmoskolan
  • Rakel Bråvik - Borgsmoskolan
  • Katarina Tollbäck Ericson - Fokusbiblioteken Linköping
  • Sara Borrvall - Åby bibliotek
  • Lena Hjort - Grosvadsskolan
  • Maria Knutsson - Fornåsa skola
  • Björn Sjögren - Västerviks Gymnasium
  • Susanna Hiltunen - Komvux
  • Katrin Sundmark - Nyströmska skolan
  • Paula Olsson - Vasa skolan mjölby
  • Susanna Rothpeffer - Film-och musikgymnasiet
  • Henrik Eneroth - Bildningscentrum Facetten
  • Malin Andersson - Vasaskolan
  • Kristina Nilsson - Åtvidabergs bibliotek
  • Kristina Sjöberg - Finspångs bibliotek
  • Anne Hedéren - Region Östergötland
  • Lena Udd - Regionbibliotek Östergötland
  • Ulf Georgsson - Motala skolbibliotek
  • Kerstin Johansson - Nyströmska skolan
  • Sten Hansson - De Geergymnasiet
  • Thomas Eriksson - Kinda bibliotek
  • Marie-Louise Bard - Komvux Norrköping
  • Malin Sandsten - Norrköping
  • Henrik Påhlsson - Norrköping Resurs/IT-ansvarig
  • Lina Nässén - Alléskolan Åtvidaberg
  • Martina Lundström - Axiell
  • Patrik Sönnerqvist - Alléskolan